در دیدار وزیر علوم و امام جمعه شیراز مطرح شد: دانشگاه ها ماموریت گرا و موجب دانش افزایی دانش آموختگان شوند

    
تعداد بازدید: 4817
    
زبان : فارسی
         
دسته بندی : عمومی
    
نویسنده خبر :

منصور غلامی دوم اردیبهشت 98 در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز با بیان اینکه آمایش آموزش عالی شامل مطالعه جامع همه شرایط و زمینه‌هاست، عنوان کرد:آمایش آموزش عالی باید برگرفته از آمایش سرزمینی کلان باشد که در حال حاضر امکان اجرای آن نیست.
وزیر علوم ادامه داد: هم اکنون به دنبال ساماندهی آموزش عالی کشور هستیم که مقدمه ای برای آمایش آموزش عالی خواهد بود. 
وی بیان کرد: اجرای صحیح این طرح سبب افزایش استانداردها و بهبود کیفیت و شبکه‌ای به هم پیوسته از مراکز آموزش عالی استان ها ایجاد می شود.
غلامی عنوان داشت: بر این اساس مأموریت های توسعه ای با تعامل اجرا خواهد شد؛ در اجرای طرح ساماندهی آموزش عالی از نظرات کارشناسان و عالمان بخش های مختلف بهره گیری می شود تا هرچه بهتر بتوان از منابع و ظرفیت های موجود بهره برداری کرد.
نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز نیز در این نشست با بیان اینکه دانشگاه شیراز از دانشگاه های مادر و صاحب نام کشور است، گفت: با این وجود استان فارس در زمینه آموزش عالی در جایگاهی که باید باشد، قرار ندارد. 
آیت الله لطف‌ الله دژکام ادامه داد: شورای مشورتی مدیران دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی استان تشکیل شود تا درباره ارتقای جایگاه فارس، همفکری مناسب صورت گیرد.

** عدالت آموزشی 
نماینده ولی فقیه در استان فارس اضافه کرد: اجرای آمایش آموزش عالی مساوی با کوچک کردن و حذف واحدهای دانشگاهی نیست و اجرای این طرح باید معطوف به عدالت آموزشی باشد.
آیت الله دژکام از وزیر علوم درخواست کرد که با بهره گیری از نظرات عالمانه و کارشناسانه، مسیر آمایش آموزش عالی به نحو احسن طی شود تا در نهایت همه مجموعه ها با علاقه پای کاربیایند و این طرح مهم اجرا شود. 
وی اجرای صحیح این طرح را از مصالح استان و کشور برشمرد و بیان کرد: در اجرای این طرح سابقه تاریخی، علمی و شأن واحدهای شهرستانی حفظ شود.
امام جمعه شیراز گفت: هیچ اصراری که طرح آمایش به شکل خاصی انجام شود نیست اما مهم است که از ظرفیت های فراوان استان فارس با بهره گیری از روش های علمی استفاده شود.
وزیر علوم تحقیقات و فناوری به منظور دیدار با دانشگاهیان استان فارس و بهره ‌برداری از چند طرح علمی‌-‌دانشگاهی در شیراز به سر می‌برد. 

برچسب ها :
 
از   0   رای
0

گزارش تصویری این خبر

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

بازى ميليونی براى 25 ...

مطابق اعلام دو شرکت ایران خودرو و سایپا تعداد ۲۵ ه ...

برگزای مراسم گرامیدا ...

مراسم گرامیداشت روز شیراز شامگاه امروز در باغ ...

پتروشیمی شیراز قطب ت ...

مدیرعامل شرکت پتروشیمی شیراز، از احداث واحد دوم تو ...

همه تصمیم‌گیری‌ها بر ...

استاندار فارس گفت: هرگونه تصمیم‌گیری در خصوص ...

رصدآنلاین خوردروهای ...

رصدآنلاین خوردروهای فاقد معاینه فنی* طرح LEZ در کا ...

میزبانی شیراز از 4 ت ...

تراکم رویدادهای ورزشی بهمن امسال در فارس به اوج خو ...

اجاره بها 50 درصدافز ...

اجاره بها 50 درصدافزايش داشته است

نظرات