رئیس‌ کل دادگستری فارس: زندانی مبتلا به کرونا نداریم

    
تعداد بازدید: 1582
    
زبان : فارسی
         
دسته بندی : عمومی
    
نویسنده خبر :
منبع : درون سازمانی رئیس‌ کل دادگستری استان فارس گفت: تاکنون هیچ موردی از ابتلا زندانیان استان به کرونا مشاهده نشده است. 

حجت‌الاسلام سید کاظم موسوی با اشاره به ناآرامی‌ چند روز قبل زندان عادل‌آباد شیراز، گفت: هیچ زندانی موفق به فرار نشده است و تاکنون سه فرد شایعه‌پراکن در مورد فرار زندانیان شناسایی شده‌اند و به‌زودی معرفی می‌شوند.

او افزود: ناآرامی در زندان باوجود تجمع تعداد زیادی افراد، امری طبیعی است، اما این موضوع کنترل شد و هیچ زندانی نه‌تنها از زندان، که از بند خود نیز نتوانستند خارج شوند؛ در ۴۰ سال گذشته هیچ زندانی نتوانسته است از زندان‌های استان فارس فرار کند.

رئیس کل دادگستری استان فارس افزود: برحسب عفو رهبری و دستور رئیس قوه قضاییه از ابتدای اسفند تاکنون ۷ هزار و ۱۰۰ زندانی در فارس از تسهیلات بهره برده و مشمول دریافت مرخصی وعفو شده‌اند که این اقدام بر اساس تصمیم فاصله‌گذاری اجتماعی در زندان صورت گرفته است، همچنین در سال گذشته نیز پنج هزار زندانی در فارس به‌جای زندان از احکام جایگزین حبس استفاده کردند.

موسوی با اشاره به همکاری‌های سیستم قضایی با دانشگاه علوم پزشکی از ابتدای شیوع و همه‌گیری ویروس کرونا در کشور به‌ویژه در فارس، اعلام کرد: تاکنون هیچ زندانی در فارس به این ویروس مبتلا نشده و اقدامات قابل‌توجهی نیز برای مقابله با کرونا انجام شده است.

او بیان کرد: محدودیت‌هایی برای ملاقات حضوری خانواده‌های زندانیان در راستای مقابله با ویروس کرونا در نظر گرفته‌شده است و همین اقدامات سبب شده تا هیچ بیمار کرونایی در زندان‌های فارس نداشته باشیم.

رئیس کل دادگستری استان فارس، با اشاره به اقدامات و همکاری‌های سیستم قضایی در مقابله با شیوع بیماری کرونا، عنوان کرد: دستگاه قضایی فارس با تلاش شبانه‌روزی و همکاری لازم با علوم پزشکی تعداد زیادی اقلام بهداشتی و ضروری احتکار شده توسط سودجویان را کشف کرده و در این خصوص پرونده‌هایی تشکیل داده است.

او تأکید کرد: با افرادی که در این روز‌های کرونایی سلامت مردم را به هر نحوی به خطر می‌اندازند بدون هیچ اغماضی برخورد خواهد شد.

حجت‌الاسلام موسوی با اشاره به همکاری و همراهی مردم فارس در مقابله با این بیماری افزود: مردم فارس بار دیگر ایثار و مهربانی خود را به نمایش گذاشتند و در این روز‌ها به فکر همنوعان خود بودند، مالکان زیادی به علت شرایط به وجود آمده اجاره‌بهای خود را بخشیدند.

رئیس‌کل دادگستری فارس گفت: بسیاری از مردم نیز اقدام به تهیه اقلام موردنیاز خانواده‌های کم‌درآمد کردند، همچنین مالکان کسب‌وکار با مستأجران خود مدارا کردند و این اقدامات ستودنی در دنیا کم‌نظیر و قابل‌احترام است.

برچسب ها :
 
از   0   رای
0

گزارش تصویری این خبر

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

جامعه ايرانی قتل ها ...

گزارش «افسانه» از علل جامعه شناختى قتل ...

تلاش برای یافتن مبتل ...

تلاش برای یافتن مبتلایان بدون علامت ویروس کرونا در ...

قوه قضائیه استاندارد ...

گفت‌وگوی اختصاصی «افسانه» با معاو ...

ورود به پناهگاه حیات ...

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بختگان از ممنوع ...

قانون بايد تلطيف شود

چگونه زنان و دختران به بهانه هاى مختلف اسير خشم مر ...

علم و فناوری پیشران ...

رئیس مؤسسه استنادی و پایش علم و فناوری جهان اسلام ...

کارخانه های فارس را ...

در شرایطی که طبق آمارها بیش از 47 هزار و پانصد نفر ...

نگاهی به کتاب «اسب‌ه ...

«افسانه» نگاهی دارد به کتاب «اسب ...

گزارش «افسانه» از حا ...

گزارش «افسانه» از حال و هوای حجره&zwnj ...

نظرات