دیدار شهردار شیراز با سفیر آلمان در ایران

    
تعداد بازدید: 1586
    
زبان : فارسی
         
دسته بندی : عمومی
    
نویسنده خبر :
شهردار شیراز در دیدار با سفیر آلمان در ایران گفت: پیام اصلی حافظ در شعرش صلح، مدارا و گفت و گو است و گوته نیز از این زاویه به حافظ علاقمند است، پیام مردم ایران و پیام مردم شیراز به جهانیان نیز صلح، مدارا و گفت و گو است.

به گزارش پایگاه خبری افسانه آنلاین: مهندس اسکندرپور اضافه کرد: حافظ یکی از سرمایه های فرهنگی شیراز و باعث خوشحالی است که مردم آلمان از دریچه نگاه گوته، حافظ و ایران را می شناسند. از این رو ما نیز هفته فرهنگی آلمان را با تاکید بر گوته برگزار کرده ایم و امیدوارم که بتوانیم از این ظرفیت عظیم فرهنگی برای نزدیک کردن دو ملت بیشتر استفاده کنیم.

شهردار شیراز افزود: پیمان خواهر خواندگی و برقراری مناسبات فرهنگی بین شهرها می تواند سبب نزدیکی مردم دو کشور شود. از این رو کلانشهرهای جهان این مسیر را برای افزایش مناسبات فرهنگی خود استفاده کرده اند.

وی با بیان اینکه شیراز پیمان خواهرخواندگی و دوستی با شهرهای وایمار و درسدن آلمان دارد، گفت: امیدوارم با ارتقای مناسبات سیاسی بین دو کشور، زمینه همکاری بین شهرها نیز توسعه پیدا کند.

مهندس اسکندرپور ضمن اشاره به همکاری های فنی شهرداری شیراز و درسدن در زمینه تراموا و حمل و نقل عمومی افزود: شیراز در زمینه همکاری بین شهرها اقدامات خوبی را با شهرهای مختلف دنیا از جمله درسدن آلمان انجام داده است.

شهردار شیراز با اشاره به برگزاری نشست مشترک تورگردانان ایرانی و مجاری گفت: با همکاری سفارت ایران در مجارستان این نشست را برگزار کردیم و این شرکت ها ظرفیت هایی را تعریف کردند تا بتوانیم تورهایی را در شیراز، اصفهان و یزد داشته باشیم، این پیشنهاد را می دهم که شرکت های گردشگری آلمان هم برای اجرای تور به ایران دعوت کنیم.

هفته فرهنگی نماد خوبی برای دوستی ایران و آلمان است

سفیر آلمان در ایران نیز در این نشست گفت: هفته فرهنگی نماد خوبی برای دوستی ایران و آلمان است، دوستی از مردم و از روابط شهر ها شروع می شود و هفته فرهنگی آلمان در ایران منجر به نزدکی بیشتر دو ملت می شود. از این رو برگزاری این هفته فرهنگی دارای اهمیت است.

برشتولد خاطرنشان کرد: به دلیل وجود مشکلات سیاسی بسیار مهم است که ارزش هایی مثل حافظ و گوته را حفظ کنیم چون شعار مشترک حافظ و گوته صلح وفاداری و گوش کردن به طرف مقابل است.

وی با بیان اینکه روابط خواهرخواندگی و دوستی برای ما مهم است چون باعث می شود مردم با یکدیگر رابطه بهتری داشته باشند، افزود: از رابطه دوستی شیراز با شهر وایمار بسیار خوشحال هستم و استقبال می کنم. همچنین تمام تلاشم را می کنم تا این دوستی عمیق تر شود.

سفیر آلمان در ایران اضافه کرد: ایران و آلمان روابط دوستانه تاریخی دارند و این دوستی به خصوص در بخش هنر و بحث های روشن فکرانه بسیار عمیق است.

برشتولد خاطرنشان کرد: بسیار خوشحال هستم از رابطه عاطفی که بین گوته و حافظ وجود دارد و این باعث ایجاد رابطه عاطفی بین ایران و مردم آلمان می شود به همین دلیل مناسب است تا از دوستی بین گوته و حافظ استفاده کنیم.

گفتنی است هفته فرهنگی آلمان در شيراز به مناسبت دویست سالگی دیوان غربی - شرقی، از ۹ تا١٣ آبان به همت شهرداری شیراز و با همکاری سفارت آلمان در ایران برپاست.

برچسب ها :
 
از   0   رای
0

گزارش تصویری این خبر

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

آمریکا و چالشی به نا ...

اختصاصی افسانه آنلاین

مسیر خوشبختی از میان ...

گزارش «افسانه» از کار کودکان در محلات ...

مناطق مستعد خطر شيرا ...

مخازن شرکت نفت در بلوار امیرکبیر، کارخانه روغن&zwn ...

سیگنال‌های سیاسی معی ...

گزارش «افسانه» از وضعیت بازار طلا در ش ...

اعتیاد زنانه شده است

مدیر کل بهزیستی فارس هشدار داد-------------------- ...

محدوديت هاى كرونايی ...

«افسانه» از جزئیات ابلاغ محدودیت‌ ...

«فرمالین» درآسمان زر ...

براساس نمونه گيري ها آلایندگی شهر زرقان چندبرابر ن ...

نظرات