وزیر علوم:قرار نيست دانشگاه پيام نور تعطيل شود

    
تعداد بازدید: 5838
    
زبان : فارسی
         
دسته بندی : عمومی
    
نویسنده خبر :

وزير علوم، تحقيقات و فناوري تصريح كرد: قرار نيست دانشگاه پيام نور تعطيل شود بلكه يك تكليف جدي براي آن تعريف شده است و اين دانشگاه بايد كل فضاي آموزش مجازي را به عهده بگيرد .

دكتر منصور غلامي بعدازظهر دوشنبه ٢ ارديبهشت در نشست با رؤساي دانشگاه‌ها و مراكز آموزش عالي استان تاكيد كرد كه مركز رشد دانشگاه پيام نور براي مداخله در خدمات رساني فناوري و اشتغال ايجاد شود .

وي همچنين به ساماندهي طرح آمايش هم اشاره و با بيان اينكه اين موضوع به خوبي اطلاع رساني نشده است، در توجيه چرايي اين گفته خاطرنشان كرد: طرح نهايي آمايش جهت اجرا مشخص نشده و تنها پيشنويس آن آماده شده است .

وزير علوم، تحقيقات و فناوري با بيان اينكه نشستي براي توجيه اين طرح برگزار خواهد شد چرا كه نياز به بررسي بيشتري در طرح آمايش داريم، گفت: تلاش مي‌كنيم افكار عمومي را تا نهايي شدن اين موضوع حساس نكنيم .

غلامي با تصريح بر اينكه موظف به ساماندهي آموزش عالي كشور، جلوگيري از موازي كاري و هم افزايي در ارائه خدمات هستيم، گفت: طرح آمايش در شوراهاي ستادي ذيل انقلاب فرهنگي نيز مطرح شده است .

وي با تاكيد بر اينكه طرح آمايش نهايي به ضرر هيچ يك از اركان دانشگاه نخواهد بود، افزود: تلاش خواهيم كرد تا  منافع مراكز آموزش عالي هم ديده شود و هم افزايش يابد .

وزير علوم، تحقيقات و فناوري تاكيد كرد كه در طرح موضوع آمايش و پاسخگويي به سوالات اصل، وجاهت و ضرورت آن زير سئوال نرود .

غلامي در بخشي از سخنانش با اشاره به فعاليت بيش از يكهزار و ٨٠٠ مركز آموزش عالي در كشور بدون مراكز دانشگاه آزاد، گفت: هيچ فشاري پشت سر مراكز آموزش عالي به جز علمي كاربردي‌هاي وابسته به مراكز دولتي وجود ندارد .

وي با تاكيد بر اينكه بايد وجه حقوقي تفاهم نامه‌ها در هر زماني رعايت شود، خواستار ورود دانشگاه‌ها بدون انتظار از دعوت مستقيم از آنها در مسائل مختلف كشور شد .

وزير علوم، تحقيقات و فناوري همچنين خواستار ورود و بررسي ميداني بحران‌هاي طبيعي توسط دانشگاه‌ها شد و تاكيد كرد كه اساتيد از قالب سنتي كلاس‌هاي درس خارج شوند .

غلامي با بيان اينكه معتقدم كه گروهها بخش‌هاي اصلي و اصيل دانشگاه هستند، گفت: دوره حضور ثابت اساتيد در كلاس‌ها تمام شده است .

وي به فرصت‌هاي مطالعاتي اساتيد جديد‌الاستخدام هم اشاره و خاطرنشان كرد: اين مهم در خارج از مرزها ضوابطي دارد كه نمي‌توانيم آن را تضمين كنيم .

وزير علوم، تحقيقات و فناوري ادامه داد: بايد كاركنان شاغل بخش‌هاي مختلف اجتماع را با همراهي بخش خصوصي تقويت كنيم كه لازمه اين مهم آينده پژوهي، اصلاح مسيرهاي انحرافي و هدف‌گذاري است .

غلامي ابراز اميدواري كرد كه خروجي اين نشست و سفر به استان فارس و شهر شيراز منجر به همفكري و بهره‌گيري بيشتر از ظرفيت مراكز آموزش عالي شود .

برچسب ها :
 
از   0   رای
0

گزارش تصویری این خبر

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

آتش ممنوعه

«افسانه» از آتش زدن بقاياى زمين هاى كش ...

تردد‌های غیرضروری در ...

تردد‌های غیرضروری در شهر‌های استان فارس ...

فوت یک دانش‌آموز ارس ...

فوت یک دانش‌آموز ارسنجانی بر اثر ابتلا به کرو ...

تاکنون فقط 25 درصد ظ ...

ظرفیت هتل های استان در نیمه نخست اردیبهشت ماه در ش ...

بودجه خريد واكسن فا ...

«افسانه» از اما و اگرهای چگونگی تأمین ...

ایران قهرمان کشتی‌فر ...

پایان چهلمین دوره پیکارهای بین المللی کشتی فرنگی ج ...

کرونا به فارس رسید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در جلسه کارگروه سلام ...

۲۲ درصد از تلفات جاد ...

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌­ای استان ...

نظرات