ضریب اشغال نزدیک به ۱۰۰درصدی تاسیسات گردشگری فارس در اردیبهشت

    
تعداد بازدید: 3580
    
زبان : فارسی
         
دسته بندی : عمومی
    
نویسنده خبر :
سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی فارس از ضریب اشغال نزدیک به ۱۰۰درصدی تاسیسات گردشگری این استان و آمادگی برای میزبانی بالغ بر ۱۰۰ کلاس درس و کمپ‌های اسکان شهرداری از مسافران و گردشگران در تعطیلات ابتدای اردیبهشت خبر داد. 

 روح الله روانشاد با اشاره به حضور گردشگران چینی، در آینده‌ی نزدیک به این استان  فارس و شیراز افزود: با راه اندازی دبیرخانه‌ی رویدادهای گردشگری در معاونت گردشگری این اداره کل، برنامه‌های متفاوتی برای نخستین بار تدوین شده که در طول سال با همکاری دستگاه‌های دولتی و بخش خصوصی، انجمن‌ها و تشکل‌های گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع‌دستی، در شهر شیراز و سراسر استان فارس اجرا خواهد شد.

وی  خاطرنشان کرد: این مناسبت‌ها با تکیه بر شاخصه هایی همچون بزرگداشت  و یاد روز سعدی، حافظ، عناصر وجاذبه‌های طبیعی همچون: نرگس زار کازرون و خفر، گلاب گیری میمند یا شاخص های منحصر به فرد جهانی درحوزه صنایع دستی مانند آباده شهر منبت جهانی، فیروزآباد شهر دست بافته های عشایری، شیراز شهرجهانی صنایع دستی و ده ها عناوین دیگر درقالب یک تقویم کاربردی، و برنامه محور برای جذب گردشگران داخلی و خارجی مثمر ثمر باشد.

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی فارس  گفت: تمرکز بر فعالیت های رویداد محور ومشارکت همه ی دستگاه ها و بخش خصوصی می‌تواند رونق و توسعه‌ی سفر را به عنوان خروجی ونتیجه یک صنعت کارآمد شاهد باشیم .

وی با بیان اینکه تقویت زیرساخت ها وانتفاع فعالان گردشگری وبخش خصوصی از جمله اهداف برگزاری این رویدادها است، یادآور شد: با پیگیری های انجام شده، خبر ثبت هشتم اردیبهشت ماه در تقویم رویدادهای وزارت میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی به نام روزمیمند یک اتفاق خوب برای مردم میمند وشهرستان فیروزآباد است.

روانشاد ادامه داد: ثبت روز پنجم فروردین به نام روز داراب در فروردین امسال درجهت توسعه صنعت گردشگری در این شهرستان بود و برنامه‌های آتی استفاده از ظرفیت تمامی شهرستان های استان فارس به عنوان مقصد و هدف اصلی گردشگران در دستور کار قرار دارد.

وی خاطرنشان کرد: از اسفند ماه سال گذشته تا کنون ،صدوپنجاه نفر ازکشور چین که همگی از مدیران شرکت های هلدینگ گردشگری، توراپراتورها، فعالان گردشگری و رسانه‌ها و خبرنگاران چین بودند در جهت بازاریابی و تبلیغات، از آثار و جاذبه های فرهنگی، مذهبی، تاریخی و طبیعی شهر شیراز و شهرستان های استان فارس بازدید کردند و با ساخت و تدوین فیلم های مستند و انتشار آن در شبکه های دولتی و خصوصی کشور چین شاهد حضور گردشگران چینی در آینده نزدیک باشیم.

برچسب ها :
 
از   0   رای
0

گزارش تصویری این خبر

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

مودیان تا پایان فرور ...

مدیرکل امور مالیاتی فارس از تمدید مهلت تسلیم اظهار ...

می خواستند من و کلنل ...

گزارش «افسانه» از دیدار با محمود دولت& ...

تردد‌های غیرضروری در ...

تردد‌های غیرضروری در شهر‌های استان فارس ...

راه‌اندازی کارگاه تو ...

آستان مقدس حضرت احمدبن موسی‌الکاظم (ع) در پی ...

تمهیدات برای مدیریت ...

تمهیدات برای مدیریت ناآرامی در زندان شیراز از قبل ...

خطر حذف لبنیات از سف ...

محمدرضا طاهری: با تصویب افزایش ۲۰ درصدی قیمت شیر خ ...

ارائه آموزش‌های تخصص ...

 کارشناس ارشد برنامه‌نویسی پیشخوان ملی ب ...

بودجه خريد واكسن فا ...

«افسانه» از اما و اگرهای چگونگی تأمین ...

در جهش تولید به حرکت ...

استاندار فارس اولین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه ...

نظرات