راه‌اندازی سومین مرکز تولید ماسک شهرداری شیراز

    
تعداد بازدید: 5712
    
زبان : فارسی
         
دسته بندی : عمومی
    
نویسنده خبر :
منبع : درون سازمانی با افتتاح سومین مرکز تولید ماسک سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز ظرفیت تولید ماسک در شهرداری شیراز مجموعا به روزانه ۲۵هزار عدد رسید. 

 صبح سیزدهم فروردین‌ماه با حضور مهندس حیدر اسکندپور شهردار شیراز، تنی چند از اعضای شورای اسلامی شهر شیراز مهندس نوذر امامی، مهندس نواب قائدی و دکتر لیلا دودمان، سردار رهام‌بخش حبیبی فرمانده انتظامی استان فارس، ‌دکتر مرتضی جعفری معاون شهردار شیراز و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز  و تنی چند از مسئولان شهری سومین مرکز تولید ماسک شهرداری شیراز رسما‌ آغاز به کار کرد.

دکتر مرتضی جعفری در حاشیه این مراسم با اشاره به اقدامات ستاد اجتماعی مبارزه با کرونا که در سازمان فرهنگی شهرداری شیراز، راه‌اندازی شده است، ابراز داشت: روند تولید ماسک از ۲۲ اسفندماه توسط این سازمان آغاز شد و هم‌اکنون قریب به ۱۵۰ نیروی داوطلب در مراکز سه‌گانه شهرداری به‌صورت جهادی فعالیت می‌کنند.

وی عنوان کرد: در سه مرکز فرهنگسرای قرآن و عترت، سالن حضرت فاطمه زهرا (س) و نیز ورزشگاه شهید شیرعلی سلطانی مجموعا روزانه ۲۵هزار ماسک تولید می‌شود؛ همچنین آمادگی ایجاد مرکز چهارم نیز وجود دارد که بسته به نیاز‌ها در این حوزه، در آینده درباره آن تصمیم‌گیری خواهد شد.

معاون فرهنگی شهردار شیراز ابراز داشت: مرکز شهید شیر علی سلطانی با همت ۵۰ نیروی داوطلب بسیج و نیرو‌های گمنام مردمی در دو شیفت روزانه قابلیت تولید حدود ۸ تا ۱۰ هزار ماسک را دارد.

دکتر جعفری با اشاره به اینکه مرکز یادشده مجهز به دستگاه‌های برش لیزری است، از تولید گان، لباس مخصوص پزشکان و پرستاران، نیز در این مرکز خبر داد و افزود: این اقدام با توجه به کمبود گان و تجهیزات بهداشتی، صورت گرفته است و بخشی از نیاز‌های کادر درمان و نیز نیرو‌های خط مقدم مبارزه با کرونا را فراهم می‌کند.

وی ادامه داد: توزیع ماسک‌های تولیدی شهرداری در اختیار دانشگاه علوم پزشکی و نیز معاونت اجرایی و خدمات شهری شهرداری شیراز است که آن‌ها را در بین نیرو‌های زحمت‌کشی که این روز‌ها همچنان در بدنه شهرداری مشغول به فعالیت هستند، تقسیم می‌کند.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز عنوان کرد: جز این‌ها، بخشی از این تولیدات در اختیار اقشار خاص همچون خانواده‌های محلات حاشیه‌نشین، کودکان کار و مراکزی مانند خانه سالمندان و گروه‌های هدف اجتماعی قرار خواهد گرفت.

معاون شهردار شیراز با بیان اینکه نیروهای داوطلب مردمی به‌صورت شبانه‌روزی در تدارک تولید ماسک هستند، ابراز داشت: نیروهای داوطلب مردمی، جهادگران و گروه‌های  مختلف بسیج به‌ویژه بسیج ناحیه دانشجویی فارس، سپاه پاسداران و اداره کل فنی و حرفه‌ای استان فارس بنابر وظیفه انسان‌دوستانه خود در این مراکز فعالیت می‌کنند و بدون کمک آن‌ها راه‌اندازی این مراکز غیرممکن بود.

وی همچنین به هم‌افزایی و تعامل بین سه بخش دولتی، خصوصی و خیران و سازمان‌های مردم‌نهاد اشاره کرد و افزود: در حوزه دولتی همکاری ویژه دانشگاه علوم پزشکی شیراز و دانشگاه شیراز ستودنی است؛ همچنین سازمان فنی و حرفه‌ای استان فارس با در اختیار گذاشتن امکانات و تسهیل شرایط تولید ماسک کمک شایانی به شهرداری شیراز کرده است.

دکتر جعفری از خیران به‌مثابه نیروی محرکه تولید ماسک یاد کرد و گفت: فعالیت بخش مدنی از آغاز بحبوحه شیوع کرونا در شیراز در عرصه‌های مختلفی همچون تهیه  و توزیع اقلام بهداشتی و نیز تهیه ماسک آغاز شد و اقدامات داوطلبانه آنان چراغی روشن و گامی پیش‌برنده در مسیر توسعه فعالیت‌های مدنی است که سرمایه‌ای عظیم را برای این سازمان فراهم آورده است.

معاون اجتماعی و مشارکت‌های مردمی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز نیز با بیان اینکه شهرداری شیراز از اسفندماه ستاد اجتماعی مبارزه با کرونا را تشکیل داد و اقداماتی را در ابعاد مختلف آغاز کرده است، گفت: این اقدامات طیفی از فعالیت‌های تولیدی (راه اندازی سه مرکز تولید ماسک و گان)، توزیع اقلام بهداشتی و خوراکی بین گروه های هدف اجتماعی تا تولید محصولات اجتماعی آموزشی و راه‌اندازی پویش‌های مردمی مختلف را در بر می‌گیرد.

بتول معلم اظهار داشت: ایجاد سه مرکز کاملا مجهز تولید ماسک که تمامی مراحل از تهیه پارچه تا استریل و بسته‌بندی محصولات در آن‌ها صورت می‌گیرد، از اقدامات بسیار مهم ستاد اجتماعی کرونا در شهرداری شیراز بوده است که تا پایان شیوع این بیماری تداوم خواهد داشت.

معاون اجتماعی و مشارکت‌های مردمی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز با اشاره به نقش بسیار مهم خیران، نیروهای بسیجی، گروه های مردمی و سمن ها در تحقق این امور گفت: سازمان فرهنگی شهرداری شیراز با حمایت این عزیزان در زمینه ریشه‌کن کردن بیماری کرونا فعالیت می‌کند و از برخورداری از چنین سرمایه های اجتماعی بزرگی به خود می‌بالد.

وی در ادامه با یادکرد از دیگر اقدامات این ستاد، گفت: سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز در آغاز فعالیت ستاد اجتماعی مبارزه با کرونا، با دعوت از مردم برای پیوستن به پویش مردمی در خانه بمانیم، آنان را به حضور در خانه تشویق کرد و در گام دوم برای ایام قرنطینه شهروندان فعالیت های متنوعی را آغازید.

وی در ادامه افزود: به منظور  ارایه موثر خدمات اجتماعی و آموزشی، نرم افزار تخصصی خدمات اجتماعی با عنوان "شیرازبان" تهیه شد که قابلیت ارایه خدمات را در ابعاد و قالب های متنوع و سطحی گسترده و حرفه ای دارد.

معاون اجتماعی و مشارکت های مردمی تاکید کرد: به منظور ارایه خدمات تخصصی آموزشی ستاد تولید محتوای اجتماعی در سرای محله درکی از اوایل اسفند ماه تشکیل شده که تاکنون بیش از ۱۰۰ محصول آموزشی منتشر کرده است.

برچسب ها :
 
از   0   رای
0

گزارش تصویری این خبر

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

تخریب سنگ هفتاد تنی ...

سنگ خطرناک دروازه قرآن که پیش از این موجب نگرانی ش ...

از هر ۱۰۰ نفر در کشو ...

از هر ۱۰۰ نفر در کشور20 نفر در تصادفات جان خود را ...

فوت یک دانش‌آموز ارس ...

فوت یک دانش‌آموز ارسنجانی بر اثر ابتلا به کرو ...

انتخاب هاى خارج از م ...

«افسانه» از دلیل استقبال 5/2 میلیون نف ...

بازار شب يلدا در تب ...

* خشکبار ایرانی ۶۰ درصد و خارجی ۲۰۰ درصد نسبت ...

یک بام و دو هوای ساز ...

سازمان لیگ فوتبال کشور، تنها برای تیم‌های بزر ...

دولت به اشتغال و هزی ...

گزارش «افسانه» از مشکلات و خواسته&zwnj ...

نظرات