خسارت ۱۱۰ میلیارد تومانی کرونا به هتل‌های فارس

    
تعداد بازدید: 1362
    
زبان : فارسی
         
دسته بندی : عمومی
    
نویسنده خبر :
رئیس جامعه هتلداران فارس از خسارت ۱۱۰ میلیارد تومانی شیوع ویروس کرونا به هتل‌های استان خبرداد. 

حسن سیادتان گفت: به علت تعطیلی مراکز اقامتی در ماه‌های اسفند و فروردین حدود ۹۰ درصد از وجه پرداختی گردشگران برگشت داده شده است.

وی افزود: هنوز مشخص نیست که هتل‌ها و دیگر مراکز اقامتی چه زمانی بازگشایی می‌شوند؛ با این حال حدود ۸ درصد مسافران رزرو هتل‌ها را باطل نکردند و وجه پرداختی را نگرفتند.

رئیس جامعه هتلداران فارس اظهارداشت: متاسفانه ضرر و زیان هتلداران بسیار زیاد است و برخی از هتل‌ها در آستانه ورشکستگی هستند.

سیادتان با بیان این که  بحران در صنعت گردشگری به ویژه هتلداری از اوایل سال ۹۸ با وقوع سیل اتفاق افتاد، افزود: این صنعت بسیار شکننده است و قطعی اینترنت، محدودیت‌های تردد و حتی تغییرات آب و هوایی هم بر آن اثر گذار است.

رئیس جامعه هتلداران فارس، خواستار توجه ویژه دولت به صنعت هتلداری شد و تاکید کرد: چنان چه برای رونق بخشیدن دوباره به این صنعت- البته بعد از بحران کرونا، تدابیر جد‌ی به کار گرفته نشود، هتل‌های استان یکی پس از دیگری تعطیل خواهند شد.

سیادتان با اشاره به فعالیت ۱۰۲ هتل، هتل آپارتمان و متل در استان فارس ادامه داد : در دو ماه اخیر میزان اشغال هتل‌های استان صفر درصد بوده است و تا اطلاع ثانوی هم این مراکز از پذیرش مسافر خودداری می‌کنند.

وی در خصوص شایعه گران شدن اقامت در هتل‌ها بعد از کرونا هم گفت: نرخ هتل‌ها به هیچ عنوان گران‌ نمی‌شود و چنان چه بحران کرونا را پشت سر بگذاریم و این مراکز اجازه پذیرش مسافر داشته باشند، تخفیف‌های ویژه‌ای هم به مسافران خواهیم داد.

سیادتان افزود: متأسفانه یکی از مشکلات کنونی هتل‌ها خرید محصولاتی است که برای مسافران نوروزی فارس در نظر گرفته شد و هم اکنون تاریخ مصرف این محصولات رو به پایان است و این موضوع هم خسارت زیادی به هتل‌ها وارد می‌کند.

رئیس جامعه هتلداران فارس ابراز امیدواری کرد هر چه سریع‌تر زنجیره شیوع بیماری کرونا در کشور و استان فارس قطع شود و وضعیت به حالت عاد‌ی برگردد.

برچسب ها :
 
از   0   رای
0

گزارش تصویری این خبر

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

محدوديت هاى كرونايی ...

«افسانه» از جزئیات ابلاغ محدودیت‌ ...

فعال سازی واحدهای را ...

رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان فارس گفت : مطا ...

رفع کمبود دارویی بیم ...

رفع کمبودهای دارویی بیماران تالاسمی استان فارس در ...

بازار پارچه در قبضه ...

رئیس صنف پارچه‌فروشان شیراز: قیمت پارچه چینی ...

محمد علی گرایی برنده ...

کشتی گیر شرکت کننده از استان فارس در رقابت های کشت ...

ابتلای ۴۰ نفر از کاد ...

ابتلای40 نفر از کادر درمان بیمارستان علی اصغر(ع) ب ...

نظرات