طرح زمستانه هلال احمر ۲۰ آذر شروع می‌شود

    
تعداد بازدید: 4830
    
زبان : فارسی
         
دسته بندی : عمومی
    
نویسنده خبر :
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر فارس از آغاز طرح امداد و نجات زمستانه جمعیت هلال احمر استان از ۲۰ آذرماه جاری و افزایش ۳۰ درصدی توان امدادی خبر داد.

مهدی خوبیار دوشنبه یکم آذرماه در جمع خبرنگاران گفت: ۲۴۰ نیروی امدادی اعم از امدادگر و کارمند به صورت شبانه روزی در پایگاه‌ها و پست‌های بین شهری ثابت، سیار و موقت با طرح همکاری خواهند داشت و روزانه ۱۰۰ دستگاه خودرو عملیاتی برای این منظور پیش‌بینی شده است. 

او در تشریح طرح امداد و نجات زمستانه جمعیت استان گفت: این طرح از ۲۰ آذر ماه جاری آغاز شده است و تا ۲۰ اسفند ماه ادامه دارد.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر فارس با اشاره به همکاری شبانه روزی ۲۴۰ نیروی امدادی جمعیت هلال احمر استان در طول مدت زمان اجرای طرح زمستانه، اظهار کرد: در طول طرح، در مجموع روزانه ۱۰۰ دستگاه خودرو عملیاتی و همچنین یک فروند بالگرد امدادی پیش بینی شده است.

خوبیار اضافه کرد: با افزایش ۳۰ درصدی توان امدادی این جمعیت، ۲۶ پایگاه امداد و نجات بین شهری ثابت و ۷ پایگاه امداد و نجات ثابت و ۴ پایگاه موقت کوهستان نیز برای اجرای طرح امداد زمستانه فعال است.

او در خصوص دیگر مراکز و پایگاه‌های امدادی پیش‌بینی شده در طرح امسال، یادآور شد: یک پایگاه امداد هوایی، ۲۹ کشیک امداد و نجات در شعب شهرستانی، یک مرکز کنترل و هماهنگی عملیات استانی، یک پایگاه واکنش سریع و همچنین یک پایگاه آنست (مرکز آموزش و نگهداری سگ های تجسس)، برای طرح امداد زمستانه امسال لحاظ شده است.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر فارس در ادامه از تجهیز و به روز رسانی انبار امدادی مرکز استان، دو انبار منطقه‌ای در لارستان و فیروزآباد و ۳۲ انبار امدادی در سطح شعب فارس در راستای طرح امداد زمستانه خبر داد.

خوبیار خاطرنشان کرد: معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر فارس امسال در راستای آمادگی در مواجهه با حوادث و ارتقاء دانش و مهارت نیروهای عملیاتی، تمرین های اسکان و تغذیه اضطراری را در مناطق مختلف استان و با مشارکت تمام دستگاه‌های عضو کارگروه امداد و نجات و آموزش همگانی برگزار کرد.

برچسب ها :
 
از   0   رای
0

گزارش تصویری این خبر

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

پتروشیمی شیراز بر بل ...

مدیرعامل شرکت پتروشیمی شیرازبا اشاره به اینکه نخست ...

کلیه مراکز سیاحتی، ز ...

فعالیت بازار و اصناف محدود شد/ کلیه مراکز سیاحتی، ...

تلاش دوباره ذی‌نفعان ...

گزارش «افسانه آنلاین» از کمپین شیرازی& ...

بازار پسا کرونا

رئیس اتاق بازرگانی فارس: ثبت نام افراد جهت دریافت ...

امام جمعه شیراز: ثرو ...

نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز ب ...

فارس جزو برترین‌های ...

رئیس کمیته مینی فوتبال استان فارس گفت: با اینکه کم ...

دعوت امام جمعه شهرست ...

حجت السلام جاویدی امام جمعه شهرستان سروستان با صدو ...

آغاز به کار  اجلاس ر ...

اجلاس رؤسای دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، پ ...

نظرات