استادندار فارس: بانک‌ها با برنامه ریزی و تلاش جهادی در مسیر رونق تولید گام برداردند

    
تعداد بازدید: 1619
    
زبان : فارسی
         
دسته بندی : عمومی
    
نویسنده خبر :
دکتر عنایت الله رحیمی در جلسه شورای هماهنگی بانک‌های استان با اشاره به انتخاب شعار رونق تولید از سوی مقام معظم رهبری و ابلاغ بیانیه گام دوم‌ انقلاب توسط معظم له  بر لزوم تدوین برنامه عملیاتی در راستای تحقق این اهداف تاکید کرد.
 
نماینده عالی دولت در استان فارس تاکید کرد: بی تردید فعالیت‌ها و اقدامات نهادهای تامین مالی و اعتباری در اجرایی شدن این برنامه‌ها موثر خواهد بود.
 
رئیس شورای عالی بانکهای استان فارس با بیان اینکه تحقق رونق تولید در سال جاری نیازمند تامین سرمایه است، عنوان کرد: این  سرمایه از طریق پرداخت تسهیلات بانکی و یا  جذب و جلب سرمایه  بخش خصوصی داخلی و سرمایه های خارجی ، تامین می‌شود که بانکها در ارائه تسهیلات به سرمایه‌گذاران نیز اثرگذار هستند.
 
وی ادامه داد: با توجه به تاثیر مستقیم رونق تولید بر بهبود معیشت مردم، بانک‌ها باید با برنامه ریزی و تلاش جهادی در این مسیر گام بردارند.
 
دکتر رحیمی با بیان‌اینکه یکی از اهداف رونق تولید حفظ و توسعه واحدهای فعال، رفع مشکلات واحدهای نیمه فعال و بازگرداندن واحدهای غیرفعال به چرخه تولید است، از بانکها خواست تعیین تکلیف واحدهای تملک شده را با سرعت انجام دهند.
 
استاندار فارس در ادامه با بیان اینکه واحدهای تولیدی تملک شده واحدهای تعطیل هستند، تاکید کرد: این واحدها باید با تعیین تکلیف در قالب اقاله یا مزایده به متقاضیانی که توانایی لازم را دارند واگذار شوند و به چرخه تولید بازگردند. 
 
دکتر رحیمی با اشاره به اینکه با دستور وی مقرر شد مجوزهای سرمایه گذاری بدون‌ نام در حوزه‌های مختلف از جمله کشاورزی، صنعت و معدن و گردشگری صادر شود از دستگاه های اجرایی خواست روند صدور این مجوزها را سرعت ببخشند.
 
وی با تاکید بر اینکه مجوز بدون نام صرفا برای بایگانی نیست ،خاطرنشان کرد: کارگروه، کمیته یا کارشناسانی نیز باید در کنار صدور مجوزهای بدون نام،  معرفی طرح های سرمایه گذاری و تسهیل روند آن برای متقاضیان را دنبال کنند.
 
نماینده عالی دولت در استان فارس همچنین با بیان اینکه وصول مطالبات بانک‌ها با توان پرداخت تسهیلات از سوی آنها ارتباط مستقیم دارد ،عنوان کرد: توانایی نهادهای مالی و اعتباری زمینه توسعه استان را فراهم می‌کنند
 
وی افزود: در بعضی موارد واحد‌های تولیدی به رغم اینکه توانایی بازپرداخت تسهیلات را دارند اما اقدامی در این جهت انجام نمی دهند بنابراین باید تفاوت بین این موارد و واحدهایی که با مشکلات مواجه هستند مشخص باشد.
 
توجه به پرداخت و جذب اعتبارات اشتغال فراگیر و روستایی، ارائه طرح‌های جامع اشتغال روستایی، تاکید بر افزایش مشارکت بانک های دولتی و خصوصی در تامین مالی طرح های اقتصادی، پیگیری افزایش اختیارات بانکها در سطح استان، افزایش سهم استان از اعتبارات صندوق توسعه ملی به ویژه در زمینه پتانسیل های گردشگری و معدنی استان، راه اندازی زنجیره تولید و ایجاد ارزش افزوده در فعالیت های معدنی از دیگر موضوعاتی بود که استاندار فارس در این‌جلسه بر آنها تاکید کرد.
 
دکتر رحیمی در پایان ابراز امیدواری کرد با بهره گیری از منابع بانکی و سرمایه های داخلی و خارجی در کنار  همدلی و هم افزایی تنگناهای موجود را مدیریت کرده و به سمت توسعه و پیشرفت استان گام برداریم.

 

برچسب ها :
 
از   0   رای
0

گزارش تصویری این خبر

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

هشدار در خصوص گشوده ...

اداره بهره برداری سد و شبکه رودبال و خسویه درباره ...

درگیری ۱۰ شهرستان فا ...

تاکنون در ۵ هزار و ۶۰۰ هکتار از اراضی استان فارس م ...

برچسب تقلب روی ۶۰ در ...

مدیر دارو دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: از ۲۰۰ محل ...

در بازدید نایب رئیس ...

سفر نایب رئیس مجلس شورای اسلامی به شهرستان مُهر در ...

کمک‌های ۵۰ هزار ریال ...

مدیر عامل مجمع خیرین تامین سلامت استان فارس از شکل ...

فروش فرش زنديه به قي ...

علی داورى،مديرعامل مجتمع فرش زنديه درگفت وگو با &l ...

شناسایی ۷۷ مورد جدید ...

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از شناسایی ۷ ...

شـــــــيراز سومين ...

«افسانه» از افزایش قیمت میانگین هر متر ...

نظرات