دبیر جمعیت زنان نواندیش فارس: زنان امدادگران خوبی در سیل بودند

    
تعداد بازدید: 4834
    
زبان : فارسی
         
دسته بندی : عمومی
    
نویسنده خبر :

جمیله کریمی در جمع بانوان عضو سازمان های مردم نهاد  فعال در امدادرسانی در سیل محله سعدی شیراز افزود: نهادهای مدنی درگام اول امداد رسانی توانسته اند فعالیت های خوبی انجام دهند و اقدامات مناسبی در‌جهت تامین نیازهای اولیه به سیل زدگان انجام دهند با این حال گام دوم نباید در این حوزه فراموش شود.
دبیر جمعیت زنان مسلمان نواندیش منطقه فارس اظهار داشت: گام دوم در این حادثه این است که باید با تشکیل تیم های مشاوره ای ، روانشناسی ، تسهیلگری و جامعه شناسی به درمان آلام روحی سیل زدگان پرداخته شود.
وی گفت: با توجه به حجم سیل و آثار تخریبی آن شوک به افراد این مناطق وارد شده است که با بهبود شرایط روحی این افراد می توان از آثار تخریبی این حادثه در بلند مدت جلوگیری کرد.
کریمی ادامه داد: فراموش نکنیم که اگر بهبود شرایط روحی افراد در نظر گرفته نشود نه تنها زندگی افراد مختل می شود بلکه جامعه نیز از این موضوع متضرر خواهد شد البته همگرایی و هم افزایی در میان انجمن های مردم نهاد می تواند تاثیر قابل توجه ای در تسریع ارائه خدمات دارد.
دبیر جمعیت زنان مسلمان نو اندیش منطقه فارس ادامه داد: سازمانهای مردم نهاد هرکدام دارای هویت هستند و این هویت زمانی مشخص خواهد شد که عملکرد این واحد ها مورد بازبینی قرار گیرد. البته سمن ها باید برنامه ریزی بلند مدت و مستمر داشته باشند تا بتوانند فعالیت های هدفمند ارائه دهند.
کریمی افزود: انسجام مدیریت در کنار آموزش نیروهای خدمت رسان از جمله مهم ترین الزامات سمن ها و انجمن های مردم نهاد است.
دبیر جمعیت زنان نواندیش منطقه فارس در ادامه گفت: فروردین ماه 98، حادثه سیل و قرار گرفتن نام سپاه در لیست گروههای تروریستی توسط دولت ترامپ منجر به همبستگی ملی شد که باید تلاش نمود این همبستگی بتواند همزیستی مسالمت آمیز را در کشور نهادینه سازد تا در فضای دور از بغض ، کنیه و تفرقه برای حل مسائل و مشکلات کشور و مردم با زبان گفت و گو به چاره اندیشی پرداخت.
کریمی تاکید کرد: پس از سیل شیراز شاهد همبستگی تمامی نیروهای مردمی و امدادی بودیم و این همبستگی عاملی برای تقویت نهادهای اجتماعی است.
وی گفت: اقدام اخیر دولت آمریکا از این منظر که سپاه به عنوان نهاد نظامی و رسمی کشور را در فهرست گروه های تروریستی قرار داده است، حرکتی غیرحقوقی و بر خلاف عرف بین الملل است.

**تجربیات مستند شود
دبیر جمعیت زنان مسلمان نواندیش منطقه فارس گفت: مستند سازی باید در نهادهای مدنی به یک فرهنگ تبدیل شود تا در بحران های احتمالی بتوان از تجارب گذشته بهره مند شد.
وی اضافه کرد: فعالیت ها در کشور های توسعه یافته بیشتر توسط انجمن های مردم نهاد صورت می گیرد از این رو در ایران نیز باید با توسعه فعالیت های انجمن های مردم نهاد حضور مستمر و پر رنگی در جامعه داشته باشند.
کریمی در پایان تاکید کرد: جامعه باید به سمتی حرکت کند که فعالیت های اجتماعی در اختیار نهاد های اجتماعی قرار گیرد تا نقش انجمن های مردم نهاد اجتماعی بیشتر از گذشته مورد توجه قرار گیرد.

** همبستگی ملی در حمایت از سپاه
این فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: این اقدام نابجای دولت امریکا باعث شد باری دیگر، نیروهای داخلی با هر نوع گرایش ، نژاد و قومیت در کنار هم‌ قرار گیرند و همبستگی خود را در مقابل دشمن خارجی به نمایش بگذارند تا امید دشمنان را ناکام شود.
کریمی با اشاره به اینکه موجودیت سپاه در قانون اساسی تصریح شده است، گفت: تعرض خارجی به نهاد رسمی تامین کننده امنیت کشور به منزله تعرض به حاکمیت ملی کشورمان هست و در مقابل هر تعرضی به نهاد رسمی کشورمان با همبستگی ملی خواهیم ایستاد.
دبیر جمعیت زنان مسلمان نواندیش منطقه فارس گفت: در چارچوب قانون اساسی، سپاه پاسداران یک نهاد نظامی برخاسته از متن مردم در حراست از امنیت و حاکمیت ملی کشورمان است و فعالیت های آن نیز باید بر این اساس دنبال شود.
وی افزود: خدمات ارزشمند سپاه در حراست از امنیت ملی و تمامیت ارضی کشورمان امروز سبب شده است که ایران به امن ترین کشور منطقه تبدیل شود.
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا نوزدهم فروردین 98 با انتشار بیانیه ای مطبوعاتی اعلام کرد، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در فهرست سازمان های تروریستی قرار می دهد.
در پی این تصمیم آمریکا، جمهوری اسلامی ایران هم در اقدامی متقابل، دولت آمریکا را حامی تروریسم و فرماندهی مرکزی آمریکا موسوم به سنتکام را به عنوان گروه های تروریستی شناسایی کرد.

برچسب ها :
 
از   0   رای
0

گزارش تصویری این خبر

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

ثبت تردد 400 ميليون ...

*۲۱ پاسگاه پلیس راه  در مناطق سردسیر ، ۶ واحد ...

شيراز دومين شهر گران ...

* متاسفانه هیج اقدام موثری در رابطه با طرح اقدام م ...

استقرار کمپ خونگیری ...

مسعود ترابی، مدیرکل انتقال خون استان فارس گفت: در ...

داروخانه‌های توزیع ک ...

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، داروخا ...

ادامه بارش‌های پراکن ...

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: پیش‌بینی‌ها ...

یک بام و دو هوای ساز ...

سازمان لیگ فوتبال کشور، تنها برای تیم‌های بزر ...

اعتراض دانش آموزان و ...

دانش آموزان سمپاد (تیزهوشان) وخانواده‌های آنه ...

آتش ممنوعه

«افسانه» از آتش زدن بقاياى زمين هاى كش ...

نظرات