مدیرکل آموزش و پرورش فارس:نویسندگی در دانش‌آموزان تقویت شود

    
تعداد بازدید: 434
    
زبان : فارسی
         
دسته بندی : عمومی
    
نویسنده خبر :
مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: نویسندگی را در دانش آموزان نباید الزاما به سمت چاپ کتاب سوق داد بلکه باید نسبت به تقویت خاطره نویسی، داستان نویسی و انشانویسی توجه ویژه داشته باشیم.

فرهاد اسماعیلی دوشنبه در آیین تقدیر از فرهنگیان و دانش آموزان مؤلف شیراز و رونمایی از ۴ کتاب تألیف شده توسط معلمان استان که به مناسبت هفته کتاب در دبیرستان حاج حسین مختارنامه آموزش و پرورش ناحیه ۴ شیراز برگزار شد، اظهار کرد: همه ما از ضرورت کتاب خوانی آگاه هستیم و آنچه که امروز ضرورت دارد راهکارهای ترویج کتاب خوانی است.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس با بیان اینکه رهبر معظم کشورمان همواره به کتاب خوانی تأکید می کند، افزود: در سلوک دینی ما  نیز همواره به کتابخوانی و علم اندوزی تاکید شده است.

وی با بیان اینکه در فارس بیش از ۷ هزار کتابخانه در مدارس وجود دارد گفت: در استان همچنین بیش از ۱۹ هزار کتابخانه کلاسی ویژه دانش آموزان ابتدایی وجود دارد.

اسماعیلی گفت: از راه های افزایش سرانه مطالعه در دانش آموزان حمایت از نوشته ها و کتابهای تالیف شده در حوزه کودک و نوجوان است.

وی بیان داشت: معلمان باید از هر فرصتی برای مطالعه و ترویج کتابخوانی در کلاسهای درس بهره بگیرند و موضوعات درسی را به کتاب های کودک و نوجوان پیوند بزنند.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس عنوان کرد: معلمان باتوجه به شناختی که از ذائقه و دنیای دانش‌آموزان و کودکان دارند می توانند به مؤلفان قابل اعتماد و موفقی تبدیل شوند.

وی افزود: ذائقه دانش آموزان کمی عوض شده است و باید به صورت نرم و برنامه ریزی شده سلایق و علایق دانش آموزان را به سمت موضوعات اخلاقی سوق دهیم.

رییس آموزش و پرورش ناحیه ۴ شیراز نیز گفت: زمانی یک  جامعه به فرزانگی و سعادت خواهد رسید که سرانه مطالعه خود را همواره افزایش دهد.

احمدرضا حسن شاعلی گفت: خوانش کتاب های مفید می تواند نشاط و سلامت روح را در دانش آموزان در پی داشته باشد.

در  این مراسم از ۲۰ نفر از معلمان و دانش آموزان مولف شیرازی تقدیر و از ۴ کتاب تالیف شده توسط معلمان استان فارس در زمینه کودک و نوجوان نیز رونمایی شد.

برچسب ها :
 
از   0   رای
0

گزارش تصویری این خبر

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

كاهش قدرت خريد مردم ...

«افسانه» گزارش مركز پژوهشهاى مجلس دربا ...

آیین نامگذاری خیابان ...

در یکصد و سی و یکمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر ته ...

افزایش 30 درصدی خشون ...

«افسانه» از افزایش تنش‌ها در ایام ...

گزارش «افسانه» از دو ...

گزارش «افسانه» از دومین رو همايش ملى ف ...

سرمایه گذاری آلمانی ...

قرارداد واگذاری زمین به سرمایه گذار آلمانی برای را ...

صادرات واقعی یا کاغذ ...

آمار صادرات کالا از فارس به کشورهای مختلف جهان دقی ...

اعلام محدودیت ترافیک ...

محدودیت‌های ترافیکی راهپیمایی شب‌های قدر ...

نظرات