امام جمعه شیراز: ثروتمندان شهر یاری‌رسان ۶۰ هزار کارگر روزمزد باشند

    
تعداد بازدید: 5754
    
زبان : فارسی
         
دسته بندی : عمومی
    
نویسنده خبر :
نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز با بیان اینکه امروز زمان آن است که افراد ثروتمند جامعه به انفاق بیشتری روی آورند، گفت: مومنان در آستانه نیمه شعبان به یاری یکدیگر بشتابند و برای ایجاد آرامش روانی و اقتصادی کارگران بکوشند؛ چراکه آرامشی که در دل ‌خانواده کارگران ایجاد می‌شود، بلا را از مردم و کشور دور می‌کند. 

آیت‌الله لطف‌الله دژکام در نشست  قرارگاه بهداشت و سلامت حرم حضرت شاهچراغ (ع) ابراز داشت: باوجود همه محدودیت‌های موجود، کادر بهداشت و درمان در کشور ما در بحران کرونا خوش درخشید و تاکنون بیش از ۶۰ میلیون نفر به‌صورت تلفنی و مجازی غربالگری شدند، حال زمان آن است که در دستگیری از مستضعفان و محرومان نیز خوش بدرخشیم و به کسانی که معیشتشان دچار مشکل شده است، کمک برسانیم.

نماینده ولی فقیه در استان فارس با اشاره به اینکه بیماری کرونا زندگی همه افراد را تحت تاثیر قرار داده است، ابراز داشت: برخی افراد که به این بیماری مبتلا هستند از خدمات پزشکی بهره می‌گیرند؛ اما قریب به ۶۰هزار کارگر روزمزد ساکن شیراز که مدتی است به سر کار نرفته‌اند، در وضعیت دشواری گرفتارند.

وی با بیان اینکه براساس تحلیل جامعه‌شناسان سبک زندگی مسلمانان در مقابل سبک زندگی اروپایی-‌آمریکایی در شیوع کرونا، برتری داشته است، ابراز داشت: امروز در این فضا عیار سبک‌های مختلف زندگی خود را نشان می‌دهد.

آیت‌الله دژکام افزود: در سبک زندگی غربی، هر کس فقط به فکر نجات خویش است و فداکاری و ایثار در چنین بحران هایی که جان انسان به خطر می افتد معنایی ندارد در حالیکه انسان آن است که در این وضعیت سختی خود را نشان دهد و از خود بگذرد و به هم نوع خود کمک کند؛ درست مثل مردم کشورمان که در گوشه گوشه‌های شهر به فقرا یاری می‌رسانند.

امام جمعه شیراز بیان داشت: نشان دادن رفتارهای مبتنی بر نیکوکاری مردم ایران به‌منظور انعکاس و تبلیغ مکتب اهل بیت(ع) اهمیت دارد تا نشان دهیم که در سختی‌ها سبک زندگی ایرانی-اسلامی بهتر جواب می دهد.

وی با بیان اینکه این رفتار مدنی باعنوان سند قدرتمندی سبک زندگی اسلامی به جهان معرفی می‌شود، عنوان داشت: مسلما دولت نمی تواند بار سنگین ناشی از بیماری کرونا را به تنهایی بردارد؛ ولی وقتی مردم به میدان بیایند، زیبایی کار نیز بیشتر خواهد شد.

برچسب ها :
 
از   0   رای
0

گزارش تصویری این خبر

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

ارائه آموزش‌های تخصص ...

 کارشناس ارشد برنامه‌نویسی پیشخوان ملی ب ...

مصرف تابستانه آب زیر ...

گزارش «افسانه آنلاین» از تفاوت مدیریت ...

واپسین یلدای قرن به ...

«افسانه» از ضرورت برگزار نشدن دورهمی&z ...

آزاد راه شيراز- اصفه ...

گزارش «افسانه» از سهم 5 هزار میلیاردتو ...

آتش‌نشانی شیراز آماد ...

به گفته رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهردار ...

هدایای بنیاد پانزده ...

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در استان فارس گ ...

راه‌اندازی سومین مرک ...

با افتتاح سومین مرکز تولید ماسک سازمان فرهنگی، اجت ...

قدردانی وزیر کشور از ...

وزیر کشور با ارسال پیامی خطاب به استاندار فارس از ...

قيمتها 20 درصدگرانتر ...

گزارش«افسانه» از افزايش كالا در بازار ...

نظرات