در جهش تولید به حرکتی تصاعدی نیاز داریم

    
تعداد بازدید: 2218
    
زبان : فارسی
         
دسته بندی : عمومی
    
نویسنده خبر :
استاندار فارس اولین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه در سال 99 با اشاره به شرایط و مشکلات سال گذشته در فارس اظهار داشت : فرصت هایی نیز در این بحران ها برای ما ایجاد شد و ما دربرخی شاخص ها مثل جذب  سرمایه گذاری  خارجی نسبت به سال گذشته افزایش 229 درصدی داشته ایم و حجم سرمایه گذاری خارجی از 79 میلیون دلار در سال 97 به 189 میلیون دلار در سال 98 رسیده است و طرح های سرمایه گذاری مذکور در بخش های صنعت و معدن ، انرژی های نو ، گردشگری ، کشاورزی و ساختمان توسط سرمایه گذارانی از کشورهای ایتالیا ، آلمان ، هلند ، اتریش ، قطر ، چین و غیره انجام گرفته و یا در دست انجام می باشد. 

عنایت آله رحیمی افزود : راه اندازی پنجره واحد سرمایه گذاری، آماده سازی بسته های سرمایه گذاری  به ارزش 28 میلیارد دلار  و انعقاد تفاهم نامه های خارجی از جمله فعالیت های موثر بوده است و در این زمینه در سال گذشته در کسب درآمد مالیاتی 105 درصد  افزایش و سایر  درآمد ها 73 درصد رشد داشته  ایم و  همچنین در صادرات به حجم 374 هزار تن و با ارزش  408 میلیون دلار  چهل درصد افزایش و در واردات کالا با ارزش 122 میلیون دلار افزایش 19 درصدی داشته ایم ، وی همچنین ابراز داشت : در حوزه اشتغال و شاخص های آن نیز در مقایسه با میانگین های کشوری در شرایط مطلوب تری قرار داریم.

 نماینده عالی دولت در استان فارس مقررات‌زدایی در حوزه سرمایه گذاری را از جمله اقدامات موثر در تسهیل شرایط اقتصادی استان عنوان کرد و افزود:  سال 98 در نرخ تورم نسبت به کشوراز وضعیت خوبی برخوردار بودیم و در نسبت منابع به مصارف بانکی به سمت مثبت جهت سرمایه گذاری بانک ها در استان حرکت کرده ایم .

رحیمی با بیان اینکه در آمد های بیمه استان  43 درصد رشد و پرداخت خسارات به میزان حدود 20 درصد افزایش داشته گفت: در راستای شفاف سازی حساب های دولتی، هفت هزار و دویست حساب دولتی استان به 573 حساب  کاهش یافته همچنین از محل فروش اموال مازاد فعالیت های خوبی انجام گرفته است.

 استاندار فارس با اشاره به شرایط  جهانی ناشی از شیوع بیماری  کرونا اظهار داشت: نیاز به اتاق فکری داریم تا با همکاری اساتید و صاحب نظران بخش خصوصی  به سمت تصمیم گیری علمی برویم و باید  برای تحقق این شعار مهم اقدامات تکمیلی انجام شود واز فرصت ایجاد شده برای استان بهره برداری لازم صورت گیرد.

وی با تاکید بر لزوم  مدیریت و برنامه‌ ریزی ها برای کاهش مشکلات اقتصادی بعد از پایان بیماری کرونا گفت: باید پیش بینی وضعیت  کسب و کار برای پساکرونا بشود و اقدامات لازم  برای حمایت  از آنان در نظر گرفته شود که در این خصوص لازم است.

متولیان امر راهکار بدهند و موضوع عملیاتی شود.

 رحیمی با بیان اینکه جهش تولید باید حرکتی تصاعدی ایجاد کند خاطر نشان کرد: باید بخش خصوصی را با اقدامات تسهیل کننده و تشویق کننده حمایت کنیم  و این مسیری است که  به همکاری هر سه قوه نیاز دارد.

گفتنی است این جلسه با ارائه گزارش و ارایه نظرات اعضای شورای برنامه ریزی و توسعه استان پایان یافت.

برچسب ها :
 
از   0   رای
0

گزارش تصویری این خبر

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

واپسین یلدای قرن به ...

«افسانه» از ضرورت برگزار نشدن دورهمی&z ...

فارس در شرایط قرمز ...

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در حاشیه جلسه ستاد د ...

قوه قضائیه استاندارد ...

گفت‌وگوی اختصاصی «افسانه» با معاو ...

موقعیت و جانمایی پتر ...

رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی فارس گفت: موقعیت ...

حافظ تبلور عینیت یاف ...

گزارش «افسانه آنلاین» از سخنرانی اشتفا ...

رصدآنلاین خوردروهای ...

رصدآنلاین خوردروهای فاقد معاینه فنی* طرح LEZ در کا ...

اجرای طرح تشویقی برا ...

معاون شرکت توزیع نیروی برق شیراز گفت: براساس طرح&z ...

آغاز عملیات نورپرداز ...

شهردار منطقه تاریخی فرهنگی (منطقه ۸) شیراز از آغاز ...

پاک فطرت و اعتمادی ب ...

رئیس کمیته حقیقت یاب سیل شورای شهر شیراز تایید کرد ...

نوذر امامی: چرا باید ...

40 سال از فرمان تشکیل شوراهای اسلامی از سوی امام خ ...

نظرات